Valorant - aktualizacja 1.02 przynosi mnóstwo zmian i nowości, w tym tryb rankingowy

Valorant właśnie otrzymało drugą, dużą aktualizację od dnia debiutu. Wśród najważniejszych nowości warto wymienić start trybu rankingowego oraz możliwość poddania meczu.

Studio Riot Games właśnie wprowadziło na serwery gry Valorant - patch 1.02, a wraz z nim mnóstwo oczekiwanych przez społeczność gry zmian i nowości.

Przede wszystkim, udostępniono tryb rankingowy, jednak doczekał się on kilku zmian w porównaniu do tego z "zamkniętej bety". Twórcy zdecydowali się na zaktualizowanie ikon poszczególnych rang, jak również zmianę nazwy najwyższej z nich na "Promienisty". Na uwagę zasługuje również fakt, że "zwiększono zakres rozbieżności umiejętności podczas gry ze znajomymi w rankingowych meczach rozstawiających".

Kolejną, niezwykle oczekiwaną przez społeczność gry funkcją, którą wprowadza aktualizacja 1.02 jest opcja wcześniejszego poddania się. Z pewnością nieraz zdarzyło się wam brać udział w meczu, w którym drużyna przeciwna całkowicie was zdominowała, a morale towarzyszy były już tak niskie, że nie było szans na odwrócenie wyniku. Z myślą o takich sytuacjach Riot przygotował nową funkcję. Od teraz każdy członek drużyny może zainicjować "poddanie się", jeśli wszyscy jego towarzysze się zgodzą następuje natychmiastowy koniec meczu. Głosowania za wcześniejszym poddaniem się nie można jednak rozpocząć przed rundą 8.

Twórcy podkreślili, że jest to dopiero początek zmian związanych z "poddawaniem się" i w kolejnych patchach pojawią się usprawnienia tej funkcji.

Co jeszcze przyniósł ze sobą patch 1.02? Liczne usprawnienia związane z interfejsem gry, który teraz ma być bardziej intuicyjny, balans postaci (ze szczególnym uwzględnieniem Viper), zmiany na mapach, poprawki błędów oraz optymalizację wydajności. Pełną listę zmian i nowości znajdziecie na oficjalniej stronie Valorant.

Zobacz również: Valorant – jak poprawić swoją skuteczność? Kilka porad na dobry początek