Valve: PlayStation 3 to strata czasu

Dosyć ostro o PlayStation 3 wypowiada się Gabe Newell, współtwórca Valve. Twierdzi on, że konsola nowej generacji wyprodukowana przez Sony jest dla wszystkich "kompletną stratą czasu".

Zdaniem Newella inwestowanie dodatkowych pieniędzy w najnowszą konsolę Sony jest ich marnotrawieniem. Współtwórca Valve nie sądzi by można było zarobić na tym "pudełku" (jak sam "pieszczotliwie" nazwał PlayStation 3) oraz że gracze nie będą chcieli kupować tej konsoli tak masowo jak chcieliby jej twórcy.

Valve: PlayStation 3 to strata czasu

Powodem takiego obrotu spraw jest, zdaniem Newella, fakt iż Sony nie potrafi przyciągnąć graczy niczym wartościowym. Jedyną taktyką japońskiego giganta jest ponoć zapewnienie sobie wyłączności na takie tytuły jak Metal Gear Solid 4 oraz Square Enix's Final Fantasy IP.

Zobacz również:

  • Uncharted Collection na PC? W sieci pojawił się duży przeciek [PLOTKA]

Kolejną wadą konsoli jest "wysoki poziom złożoności". Produkcja gier na PlayStation 3 stała się bardzo drogim biznesem. Z tego powodu niektóre firmy uciekają do konkurencji (mowa tu np. o Monster Hunter 3, wydanym na jedynie na Nintendo Wii).

Troska Gabe'a Newella o przyszłość Sony jest znamienna. Wszak to nie pierwsza osoba z konkurencji wytykająca Sony porażkę konsoli. Czy japoński gigant w końcu przejdzie do ofensywy? To pytanie pozostaje nadal otwarte.