Valve: Portal 2 na wszystkie platformy będzie identyczne, ale...

Chet Faliszek, człowiek odpowiedzialny za fabułę gry Portal 2, zapewnił graczy że produkcja ta na wszystkich platformach będzie wyglądała identycznie. W najlepszej sytuacji będą jednak gracze posiadający PlayStation 3, PC oraz Maki.

Na styczniowej konferencji prasowej szef Valve, Gabe Newell, stwierdził że Portal 2 na PlayStation 3 będzie prezentowało się lepiej od pozostałych wersji konsolowych tej produkcji. Chet Faliszek zdementował jednak pogłoski jakoby miało tu chodzić o cokolwiek związanego z samym gameplay'em Portal 2:

"Wszystkie wersje gry Portal 2 są takie same. Te same wątki fabularne, ten sam sposób odczuwania świata. Jedyną różnicą jest to, że wersje na PlayStation 3, PC oraz Maka obsługiwane będą przez Steam. Innymi słowy: gracze posiadający te platformy będą mogli współpracować ze sobą w trybie co-op. Znacznie szybciej otrzymają oni także przeróżne uaktualnienia. Dla niektórych to niezwykle ważne."

Faliszek jest zdania, że Portal 2 doskonale prezentuje się jeśli chodzi o wyrównane szanse osób grających na różnych platformach. Mechanika została przemyślana w taki sposób, by metoda kontrolowania postaci nie miała tu większego znaczenia. Nie chodzi tu bowiem o konkurowanie ze sobą, a o rozwiązywanie problemów logicznych. Tu szanse są przecież całkowicie wyrównane.

Zapraszamy też do obejrzenia zapowiedzi gry Portal 2: