Valve: baza danych serwisu Steam została zhakowana

Pozornie niegroźny atak na forum Steam, o którym poinformowano tydzień temu okazał się być znacznie poważniejszy. Valve przyznało, że hakerzy dostali się do bazy danych zawierającej informacje o 35 milionach użytkowników.

Steam

Valve poinformowało na forum, że napastnicy dostali się do bazy danych zawierającej nazwy użytkowników, zabezpieczone hasła, listy zakupionych gier, adresy e-mail, adresy rozliczeniowe i szyfrowane informacje o kartach kredytowych.

Na razienie ma dowodów na naruszenie zaszyfrowanych numerów kart kredytowych lub złamanie ich zabezpieczeń. Mimo to, firma radzi użytkownikom, by uważnie przyglądali się, czy na ich kontach nie dzieją się podejrzane rzeczy. Valve wymaga, by wszyscy użytkownicy forum zmienili swoje hasła dostępowe. Firma zaleca też zmianę haseł do samego serwisu Steam.

Gabe Newell z Valve mówi, że jest mu przykro z powodu tego, co się stało i przeprasza za niedogodności. Przypadek serwisu Steam to kolejny poważny atak na serwis z branży elektronicznej rozrywki w tym roku. W kwietniu rozpoczęły się ogromne problemy serwisu PlayStation Network, z którego wykradziono dane 77 milionów użytkowników.

Atak na serwis Steam jest poważną sprawa także dlatego, że dotyka nie tylko firmy Valve, ale również innych producentów gier, którzy rozprowadzają swoje produkty tym kanałem dystrybucji.