Valve: nie rezygnujemy z single player

W ostatnim czasie świat obiegły plotki, jakoby Valve powoli rezygnowało z trybu dla jednego gracza. Gabe Newell, przedstawiciel firmy, uspokaja fanów i tłumaczy niektóre szczegóły strategii spółki.

Gabe Newell, przedstawiciel Valve, w rozmowie przeprowadzonej z jednym z użytkowników Reddit, wyraźnie podkreślił, że jego firma nie ma zamiaru rezygnować z trybu single player w swoich grach. Zmiana strategii polega jedynie na poszukiwaniu nowych elementów jakie mogłyby być zaimplementowane do trybu dla wielu graczy.

"Nie chcemy w żadnym wypadku mówić o zaprzestaniu produkcji gier dla jednego gracza. Chodzi tylko o to, że rozrywka staje się coraz bardziej społeczna. Coraz więcej osób chce współdzielić wrażenia ze swoimi przyjaciółmi." - stwierdził Newell.

Zdaniem przedstawiciela Valve znaczącą rolę w nowej strategii firmy może odegrać Facebook, bowiem w jego opinii niemal każdy gracz posiada konto na tym serwisie i nie można tego w żadnym wypadku ignorować.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Valve stworzyło Portal 2 - hit przeznaczony zarówno dla pojedynczego gracza jak i do gry multiplayer. Jeszcze w tym roku firma ukończyć ma prace nad DoTA2. Czekamy z niecierpliwością.