Valve pracuje nad grą free to play

Rzecznik prasowy firmy potwierdził, że pracuje ona nad grą w modelu biznesowym free to play. Niedawno Valve stworzyło w serwisie Steam odrębny dział promujący gry tego typu. Mimo umożliwiania darmowej gry generują one spore przychody za pomocą mikrotransakcją przeprowadzanych w grze i rozszerzających jej możliwości.

Francuska strona barredevie.com podaje, że rzecznik prasowy Valve, Doug Lombardi w odpowiedzi na pytanie, czy jego firma przygotowuję grę w modelu free to play, udzielił krótkiej odpowiedzi tak. Zostanie ona wydana w nowo powstałym dziale Free to Play serwisu Steam.

Trwają spekulacje nad tym, czym będzie ten potwierdzony już projekt. Najprawdopodobniej chodzi tu o grę DotA 2. Jest to wykonywana prze Valve kontynuacja popularnego moda Defense of the Ancients do gry Warcrafta III. Przemawia za tym fakt, że gra League of Legends, także inspirowana oryginalnym DotA, doskonale radzi sobie w modelu biznesowym free to play. Wcześniej informowano już, że Dota 2 pojawi się na Steamie w 2011 roku.

Możliwe jednak, że Valve chce wydać rozszerzenie lub kontynuację gry Alien Swarm. Do tej pory ta strzelanina w klimatach science fiction z widokiem w rzucie izometrycznym była całkowicie darmowa. Oferuje jednak tylko jedną kampanię. Możliwe, że jej sequel lub rozszerzenie powstanie w modelu free to play i dzięki mikrotransakcjom będzie można kupować dalsze kampanie i rozszerzenia.

Na pewno już niedługo dział gier free to play na Steamie powinien się rozszerzyć o nowe tytuły. Samo Valve mówi jednak, że ich zaangażowanie w tworzenie i rozprowadzanie gier oferujących rozgrywkę wieloosobową wcale nie oznacza, że chce zrezygnować z gier single player.