Valve pracuje nad konsolą Steam Box?

Według najnowszych doniesień, Valve pracuje z kilkoma partnerami nad powołaniem do życia nowej konsoli oferującej dostęp do serwisu Steam. Niekoniecznie oznacza to, że firma ta ma zamiar samodzielnie produkować sprzęt. Prawdopodobnie obierze drogę, którą poszło Google w przypadku swojego systemu mobilnego Android.

Steam

Według doniesień TheVerge.com, Valve pracuje nad konsolą i jej oprogramowaniem. Serwis ten podaje, że urządzenie to może być produkowane przez różne firmy. Pojawiły się także doniesienia, że Alienware już pracuje nad projektem konsoli oferującej gry za pomocą serwisu Steam. Jej potencjalna nazwa to Steam Box.

Pierwsze doniesienia na temat konsoli firmy Valve mówią, że będzie ona posiadała procesor Intel Core i7, 8 GB RAM oraz kartę graficzną Nvidii. Będzie na niej można grać w standardowe gry PC. Pozwali też na zakup i pobieranie gier z platform konkurencyjnych do Steama, czyli np. EA Origin. Kolejne jej generacje mają być wydawane co trzy lub cztery lata.

Steam Box ma podobno obsługiwać różnego rodzaju urządzenia wejściowe podłączane przez USB, ale dysponować będzie także własnym kontrolerem. Doniesienia wskazują zresztą, że będzie on posiadał wymienne elementy pozwalające na jego dostosowywanie w zależności od rodzaju gry. I tu uwaga: Valve opatentowało taki mechanizm w 2011 roku!

Zobacz też: Double Fine poprosiło graczy o sfinansowanie gry. W dobę zebrali milion!

Nowa konsola ma dawać znacznie więcej możliwości niż same gry. To jednak nie jest nowym pomysłem, bo rozwiązania taki oferuje już chociażby PlayStation, a Sony zapowiada dalszy rozwój w tej dziedzinie. Doniesienia o Steam Boksie na razie nie zostały potwierdzone, ale jeśli okażą się prawdziwe, to na rynku konsol zrobi się ciekawie.