Valve pracuje nad usługą muzyczną dla Steam OS i trybu Big Picture w Steam

Valve nie przestaje rozwijać swoich usług. Niedługo sklep z cyfrowymi grami Steam otrzyma zupełnie nowy dodatek w postaci odtwarzacza muzycznego. W pierwszej kolejności po zapisaniu się do beta testów będą mogły z niego skorzystać osoby korzystające z trybu Big Picture oraz opartego o Linuksa systemu Steam OS, ale później Steam Music ma trafić też do wydania na klasyczne komputery z Windowsem.

Steam Music nie będzie konkurentem Spotify i innych serwisów streamingowych, ani nawet sklepu iTunes. Pozwoli on za to na słuchanie podczas gry biblioteki muzycznej zgromadzonej na dysku użytkownika. Po imporcie plików Steam pozwoli na przeglądanie utworów w widoku listy albumów i listy artystów. Dostęp do odtwarzacza będzie możliwy w dowolnym momencie rozgrywki po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy, co ma być przewagą nad korzystaniem z klasycznego odtwarzacza nawet w systemie Windows.

Ze zrzutami ekranu z nowej usługi muzycznej od Valve dla Steam OS i aplikacji dostępowej Steam działającej w trybie Big Picture można zapoznać się bezpośrednio w witrynie announcements/detail/1498873168009439000" target="_blank" class="link">steamcommunity.com. Obecnie można zapisywać się na betatesty usługi. W tym celu należy dołączyć do społeczności Steam o nazwie Steam Music i... uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz również:

  • Battlefield - kupując 3 gry zaoszczędzisz 580 zł. Sprawdź, jak to możliwe#
Valve pracuje nad usługą muzyczną dla Steam OS i trybu Big Picture w Steam

Obecnie dostęp przyznawany jest losowo, ale docelowo nowa usługa Valve trafi do wszystkich użytkowników Steama. Niedługo po premierze wersji przystosowanej do obsługi padem ma pojawić się także jej edycja przeznaczona na dla wydania desktopowego.

źródło: The Verge