Valve przedłuża współpracę z EA

Niezwykle ciekawą informację przekazał ostatnio szef firmy Valve, Gabe Newell. Stwierdził on, iż współpraca pomiędzy jego firmą a gigantem jakim jest Electronic Arts, układa się "naprawdę dobrze". Dodał, że obie strony dążą do tego, by w krótkim czasie przedłużyć i zacieśnić współpracę.

Valve przedłuża współpracę z EA

Newell, w trakcie wywiadu udzielonego dziennikarzom z Eurogamer, podkreślał wielokrotnie, że Electronic Arts jest zwykle bardzo źle odbierana w mediach. Jego zdaniem niesłusznie przedstawia się tę firmę jako krwiopijcę dążącego za wszelką cenę do pożarcia mniejszych współpracowników.

Zdaniem szefa Valve Corporation, współpraca pomiędzy jego firmą a EA układa się tak dobrze jak nigdy. Konsekwencją tego jest praca nad wieloma nowymi tytułami. Między innymi nad Left 4 Dead, który ma się ukazać już niebawem. Newell nie chciał jednak zdradzić, czy tytuł będzie publikowany przez Electronic Arts czy przez innego wydawcę. Wiadomo natomiast na pewno, że dzieło ukaże się jedynie na dwie platformy. Będą nimi Xbox 360 oraz PC.

Podczas wywiadu padło również wiele szczegółów na temat przyszłej kampanii reklamowej mającej promować Left 4 Dead. Jak zapewnił szef Valve, dla jego firmy najważniejsza jest współpraca z graczami. Dlatego też fani mogą spodziewać się darmowych guest passów oraz imprez organizowanych tylko po to, aby można było wypróbować dzieło.

Wydaje się więc, że szefowie Valve doszli do jedynego słusznego wniosku. Aby zachęcić kogoś do kupienia gry, trzeba mu dać w nią pograć. Już nawet 5 minut zabawy jest bowiem warte dużo więcej niż 30 sekundowe intro obejrzane w internecie.

Czy najnowsze dziecko okaże się godne uszczuplenia portfeli? Cóż, o tym przekonamy się już niebawem. Na razie pozostaje jedynie czekać...