Verbatim: klawiatura z wbudowanymi głośnikami

Firma Verbatim zaprezentowała nową klawiaturę z wbudowanymi głośnikami. Producent podkreśla, iż tego typu rozwiązanie umożliwia użytkownikom wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na biurku, a ponadto pozwala ograniczyć ilość przewodów.

Produkt o nazwie Verbatim Speaker Keyboard jest oferowany w wersjach przeznaczonych dla użytkowników systemów Windows i Mac OS X. Klawiatura podłączana do komputera za pośrednictwem portu USB jest wyposażona w dwa głośniki odpowiedzialne za odtwarzanie dźwięku stereofonicznego. Producent podkreśla, że dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy mogą zrezygnować z osobnych głośników, co przekłada się na możliwość wygospodarowania dodatkowego miejsca na biurku oraz pozwala ograniczyć ilość przewodów.

Verbatim Speaker Keyboard - klawiatura z wbudowanymi głośnikami

Verbatim Speaker Keyboard - klawiatura z wbudowanymi głośnikami

W sprawowaniu kontroli nad dźwiękiem pomocne są dodatkowe przyciski przeznaczone do ustalania poziomu głośności oraz do sterowania pracą odtwarzaczy plików multimedialnych. Warto również wspomnieć o funkcji podświetlania klawiszy ułatwiającej korzystanie z klawiatury w ciemności. Może być ona włączana lub wyłączana w zależności od bieżących potrzeb użytkowników.

Klawiatura wyposażona w wejście mikrofonowe i gniazdo słuchawkowe jest sprzedawana w cenie około 75 USD.