Verbatim na IFA 2008

Verbatim zaprezentuje na IFA 2008 wiele nowych produktów w segmentach urządzeń optycznych, pamięci flash, zewnętrznych twardych dysków i akcesoriów. Bez wątpienia główną atrakcją stoiska będzie nowość Verbatim - MediaStation - multimedialny dysk twardy pozwalający cieszyć się doskonałą jakością dowolnych plików multimedialnych w zaciszu domowego salonu. Dzięki temu produktowi Verbatim wzmacnia swoją pozycję strategiczną jako wiodący dostawca wysokiej jakości nośników danych.

Na targach IFA 2008 w Berlinie Verbatim po raz pierwszy zaprezentuje swoje nowe modele multimedialnych dysków twardych - MediaStation i MediaStation Pro z obsługą sieci WLAN. Pozostałe nowe produkty to pierwszy na świecie dysk DVD+R 8x DL (8,5 GB) kompatybilny z funkcją Lightscribe i dysk Blu-ray BD-R 2x DL (50 GB). W segmencie akcesoriów Verbatim zaprezentuje dwie doskonałe myszy dla graczy - Rapier V1 i Rapier V2 o rozdzielczości 3200 dpi i z możliwością indywidualnego dociążania, co przyczyni się do jeszcze większego poczucia realizmu i emocji płynących z gier komputerowych.

Verbatim MediaStation - najwyższej klasy odtwarzacz mediów do użytku w domowym salonie.

Najważniejszymi nowymi produktami Verbatim są bez wątpienia nowe, stylowe odtwarzacze multimedialne MediaStation i MediaStation Pro, zapewniające użytkownikom znakomitą rozrywkę w zaciszu domowego salonu. MediaStation waży około kilograma i może pomieścić 500 GB danych. Odtwarza wszystkie najpopularniejsze formaty wideo, audio i graficzne z wyskalowaną rozdzielczością 1080i. Karta LAN umożliwia podłączenie stacji do domowej sieci komputerowej. Obsługa MediaStation za pomocą pilota jest intuicyjna i łatwa, dzięki czemu każdy bez problemu poradzi sobie z zarządzaniem folderami oraz tworzeniem osobistych list odtwarzania.

Zamknięta w czarnej obudowie MediaStation Pro posiada trzy dodatkowe funkcje przyczyniające się do znacznej poprawy jakości rozrywki: pełną obsługę standardu HDTV, złącze HDMI zapewniające najwyższą jakość obrazu i dźwięku oraz port WLAN. MediaStation Pro jest więc nie tylko bezprzewodowo zintegrowana z siecią domową, ale umozlwia również odtwarzanie plików z komputerów na telewizorze w czasie rzeczywistym oraz odbierać internetowe stacje radiowe. Inne nośniki danych podłączyć można do urządzenia przez port USB 2.0. MediaStation oferowana będzie w sklepach za 559,00 zł (sugerowana cena detaliczna), a MediaStation Pro za 819,00 zł (rekomendowana cena promocyjna).

Dyski DVD+R DL 8x LS 8,5 GB i Blu-ray BD-R 2x DL 50 GB

Verbatim jako pierwszy zaoferuje nowy dysk DVD+R DL 8x kompatybilny z funkcją Lightscribe. Połączy on jakość istniejącego dysku DVD+R DL 8x o pojemności 8,5 GB z trzema głównymi zaletami funkcji Lightscribe: brakiem zapotrzebowania na drukarkę, szybkim i łatwym wypalaniem motywów graficznych na płytach metodą "zapisz, obróć, zapisz" oraz elastycznym oprogramowaniem do tworzenia etykiet z dużym wyborem szablonów.

Wielbiciele filmów będą z pewnością zachwyceni pierwszym dwuwarstwowym dyskiem Blu-ray Verbatim, na którym można zapisać z podwójną prędkością nawet 50 GB danych. Dyski Verbatim BD-R 2x DL 50 GB pojawią się w sklepach we wrześniu w tradycyjnych pudełkach oraz w 10-dyskowych szpulach.

Myszy dla graczy - jeszcze więcej realizmu

Verbatim rozszerza ponadto swoją ofertę akcesoriów dla graczy i prezentuje w tym roku dwie nowe myszy - Rapier V1 i Rapier V2, które zapewnią użytkownikom jeszcze więcej realizmu i emocji płynących z gier komputerowych. Wykorzystujące najnowszą technologię myszy o rozdzielczości dochodzącej do 3200 dpi są nie tylko bardzo szybkie, ale również niezwykle precyzyjne. Gracz może indywidualnie dociążyć mysz maksymalnie siedmioma ciężarkami, które pozwalają jeszcze bardziej "wyczuć" się w grę i osiągać znacznie lepsze wyniki. Mysz Verbatim Rapier V1 dostępna jest w sklepach za 99,90 zł (sugerowana cena detaliczna), a Rapier V2 za 89,00 zł (rekomendowana cena promocyjna).

Te i inne produkty zobaczyć będzie można na targach IFA w dniach 29 sierpnia - 3 września na stoisku 113 w hali 15.1 My Media. Dyrektor ds. rozwoju i marketingu Verbatim EUMEA, Rüdiger Theobald, oczekuje z niecierpliwością na targi IFA: "IFA to z pewnością największe wydarzenie tego roku. Nie możemy się już doczekać, aż zaprezentujemy szerokiej publiczności naszą wzbogaconą ofertę wykorzystującą najnowocześniejsze technologie"

Zdjęcia produktów:

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_NewProductsIFA2008 .jpg

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_MediaStationPro_remote_unpacked.jpg

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_MediaStation_remote_unpacked.jpg

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_Rapier_V2_GamingMouse_unpacked.jpg

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_GamingMouse_Rapier_V1_package_angled.jpg

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_Blu-ray_BD-R_2x_DL_50GB.jpg

http://212.79.62.150/Verbatim/Verbatim_DVD+R_DoubleLayer_Lightscribe_8_5GB.jpg