Verbatim: nowe czytniki kart pamięci

Oferta firmy Verbatim została wzbogacona o nowe czytniki kart pamięci. Do sprzedaży trafił zarówno uniwersalny czytnik obsługujący większość popularnych formatów, jak i mniejsze, poręczne urządzenia dedykowane wybranym rodzajom kart.

Czytnik Universal Memory Card Reader jest kierowany do osób zainteresowanych nabyciem możliwie wszechstronnego rozwiązania. Dzięki zastosowaniu pięciu gniazd obsługuje większość popularnych formatów kart pamięci, w tym CompactFlash, SD, SDHC, miniSD, microSD, microSDHC, MMC, Memory Stick (Pro, Duo, Pro-Duo, Micro) i xD. Połączenie z komputerem jest realizowane za pośrednictwem portu USB 2.0. Urządzenie o rozmiarach 86 x 49 x 15 mm waży 74 gramy.

Verbatim: nowe czytniki kart pamięci

Universal Memory Card Reader obsługuje większość popularnych formatów kart pamięci

Jeśli kryterium decydującym o zakupie jest przede wszystkim poręczność, to interesującą propozycję będą stanowiły czytniki z serii Pocket Card Reader USB. Są one oferowane w trzech wariantach, obsługujących odpowiednio formaty SD/MiniSD, MemoryStick(Pro, Duo, Pro-Duo) oraz microSD/microSDHC. Dzięki zastosowaniu wyłącznie jednego gniazda oraz zintegrowaniu wtyczki USB urządzenia te charakteryzują się niewielkimi gabarytami i nie wymagają korzystania z przewodów USB. Ich wygląd jest zbliżony do pendrive'a.

Verbatim: nowe czytniki kart pamięci

Czytniki z serii Pocket Card Reader USB to poręczne urządzenia wyposażone tylko w jedno gniazdo kart pamięci

Czytniki objęte dwuletnią gwarancją są już dostępne w sprzedaży. Ich ceny kształtują się na poziomie od 25 do 50 zł.