Verbatim prezentuje dwuwarstwowe płyty DVD LightScribe z zapisem 8x

Firma Verbatim wprowadzi w przyszłym miesiącu do sprzedaży nowe płyty DVD pozwalające na wypalanie na ich powierzchni grafik przy pomocy technologii LightScribe. Co ważne, dwuwarstwowe krążki pozwalają na zapis danych z prędkością 8x.

Warto wspomnieć, że technologia LightScribe pozwala na wypalenie (przy pomocy światła lasera) na powierzchni specjalnego nośnika zaprojektowanej przez nas etykiety (grafika, napisy).

Nowe płyty DVD Verbatima korzystają z powłoki w wersji LightScribe Media Version 1.2, która zapewnia, że stworzone monochromatyczne etykiety będą się cechowały wyższym kontrastem. Są to dwuwarstwowe krążki, które - jak twierdzi producent - jako pierwsze na rynku mogą się pochwalić 8-krotną prędkością zapisu. Oznacza to, że aby zapełnić je danymi (przy maksymalnej prędkości), musimy poświęcić niespełna 15 minut.

Płyty LightScribe 8x DVD+R DL powinny trafić na rynek w przyszłym miesiącu (najpierw pojawią się na terenie Stanów Zjednoczonych). Będą sprzedawane w opakowaniach po 10 sztuk; niestety ich cena nie została podana.

Więcej informacji: Verbatim.


Zobacz również