Verbatim: przenośny napęd SSD z interfejsami eSATA/USB

Verbatim poszerzył ofertę o napęd Verbatim Combo SSD (pamięć masowa oparta na pamięci flash), który zawiera dwa zintegrowane interfejsy (eSATA i USB) i może przechowywać do 32 GB danych.

Dane zapisywane w pamięci są chronione przy użyciu oprogramowania Easy-Lock i 256-bitowego szyfrowania. Urządzenie można podłączyć do dowolnego portu eSATA lub USB i zacząć od razu przeciągać i upuszczać foldery oraz pliki.

Verbatim: przenośny napęd SSD z interfejsami eSATA/USB

Interfejs eSATA napędu Verbatim Combo SSD zapewnia prędkość odczytu do 60 MB/s, a zapisu danych do 25 MB/s, natomiast konwencjonalny interfejs USB 2.0 odpowiednio 26 MB/s i 15 MB/s. Wbudowane oprogramowanie EasyLock szyfruje dokumenty w czasie rzeczywistym podczas ich przenoszenia na dysk Combo SSD. Aplikacja wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie programowe AES i pozwala zminimalizować ryzyko utraty danych.

Dla starszych, niezasilanych portów eSATA, producent przygotował oddzielny przewód rozdzielający, który łączy zasilanie z portu USB z transferem danych przez port eSATA). Napęd eSATA/USB Combo SSD pracuje w systemach Windows, Mac OS i Linux. Jego wymiary wynoszą 80x23x9 mm, a waga tylko 19 g. Cena rozwiązania - 580 zł.

Verbatim wprowadził na rynek w maju br. napędy SSD (linia Secure SSD ExpressCard) oraz przenośne pamięci masowe szyfrujące dane, o których pisaliśmy tutaj.