Verbatim - system w kieszeni

Firma Verbatim zaprezentowała nowe urządzenie typu pendrive - Store 'n' Go U3 Smart Drive. Nie jest to jednak typowa zewnętrzna pamięć - zastosowano w niej platformę U3, dzięki której użytkownik może uruchamiać z pendrive'a aplikacje. Wystarczy więc zainstalować na Store 'n' Go najczęściej wykorzystywane programy, by na każdym komputerze z portem USB mieć dostęp do swoich danych, aplikacji, poczty i ustawień.

Verbatim Store 'n' Go U3 Smart Drive

Verbatim Store 'n' Go U3 Smart Drive

Najnowszy produkt Verbatima może zmagazynować 1 GB danych. Platforma U3 umożliwia uruchamianie dostosowanych do jej wymagań aplikacji - np. klienta pocztowego, komunikatora, czy przeglądarki internetowej (programy takie udostępniane są na stronie firmy U3). Dzięki temu użytkownik, który często pracuje na różnych komputerach, zawsze może mieć dostęp do swoich programów i danych - wystarczy, że podłączy do portu USB dysk Store 'n' Go.

Urządzenie standardowo wyposażone jest w program antywirusowy firmy McAfee oraz klienta poczty Thunderbird. Dostęp do zgromadzonych na nim programów i danych chroniony jest hasłem - dzieki temu dane użytkownika są bezpieczne nawet jeśli zgubi dysk.

Store 'n' Go U3 Smart Driver ma trafić do sprzedaży w połowie października. Cenę urządzenia ustalono na 100 USD. Warto wspomnieć, że podobne urządzenie planuje również wprowadzić do swojej oferty firma SanDisk.

Więcej informacji: Verbatim.


Zobacz również