Veronica w akcji

Kolejna część cyklu Resident Evil - tym razem na konsolę Dreamcast.

Firma Capcom ukończyła prace nad grą Resident Evil: Code Veronica w wersji na konsolę Dreamcast. Jest to kolejna część znakomitej, mrożącej krew w żyłach serii, której najbardziej charakterystyczną cechą jest wartka akcja, połączona z nieustannym mordowaniem napotkanych przeciwników.

Gracz wciela się w rolę kobiety o imieniu Claire, która próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia swojego brata - Chrisa. Bohaterka dowiaduje się, że za jego zaginięcie odpowiada tajna organizacja Umbrella. W toku gry Claire zostaje złapana przez agentów organizacji i wtrącona do więzienia - musi wydostać się z niewoli i rozprawić z głównymi sprawcami całego zamieszania. Aby osiągnąć sukces musi nie tylko wyeliminować przeciwników, a także rozwiązać licznie występujące w grze zagadki logiczne.

Zachodzące w grze wydarzenia obserwujemy dzięki kamerom, które każdą lokacje potrafią przedstawić z kilku odmiennych ujęć. Oprawa graficzna gry jest całkowicie trójwymiarowa i nasycona dużą ilością efektów specjalnych. W stosunku do poprzednich części cyklu, nieznacznym modyfikacjom uległ interfejs użytkownika oraz sposób interakcji postaci z otoczeniem.

Resident Evil: Code Veronica dostępny jest wyłącznie na platformę Sega Dreamcast i pojawi się w sprzedaży najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia.