Versa 3 i Inspire 2 - nowe opaski od Fitbit z GPSem na pokładzie

Fitbit pozostający we władaniu Google zaprezentował dwa nowe urządzenia ubierane. Pracują one pod kontrolą własnego systemu, ale posiadają wbudowanego Asystenta Google.

Fitbit zaprezentował dziś nowe zegarki z seri Sense, które w zamyśle producenta mają konkurować z Apple Watch Series 5, nadchodzącym Apple Watch Series 6 oraz najnowszymi smartwatchami Samsunga opartymi na systemie operacyjnym Tizen. Co ciekawe Fitibt nie opisuje Sense jako konkurenta dla urządzeń z Wear OS.

Fitbit Versa 2

Fitbit Versa 2

Jako, że Fitbit rzadko wprowadza na rynek tylko jeden model razem z Sense zaprezentowano odświeżone modele Versa i Inspire, które znamy i lubimy od lat. Na jakie nowości możemy liczyć?

Zaczniemy na początku od Fitbit Versa 2. To ciekawy stylistycznie, przystępny cenowo smartwatch, który został zaprezentowany, aby przywrócić blask nieco upadającemu Fitbitowi. Prawie rok po premierze na rynku pojawia się druga generacja tego urządzenia. Versa jak przystało na tanie urządzenia nie posiada flagowych funkcji z modeli Sense. Zabrakło ECH i wykrywania EDA. Na szczęście producent postanowił zaimplementować moduł GPS, który znacząco zwiększa funkcjonalności treningowe.

Nie zabrakło również Amazon Alexa i Asystenta Google. Niestety asystenci głosowi nie będą dostępni w naszym kraju. O naszą aktywność zadba zestaw funkcji Active Zone Minutes korzystający z czujników oraz zaawansowanych algorytmów.

Bateria w Versa 3 starczy na sześć dni pracy.

Inspire 3 to niewielka opaska fitness, która również otrzymała Active Zone Minutes oraz pojemniejszy akumulator wystarczający na 10 dni pracy z dala od zasilania. Tracker fitness posiada bardziej opływową obudowę oraz czytelniejszy, jaśniejszy wyświetlacz.

Fitbit Inspire 3

Fitbit Inspire 3

Ceny zaczynają się od 100 dolarów za Inspire 3. Versa 2 kosztuje 230 dolarów. Urządzenia pojawią się w sprzedaży pod koniec września.

Sprawdź, ile kosztuje Apple Watch.

Źródło: techcrunch.com