Vexia Econav - oszczędzaj paliwo dzięki nawigacji GPS

Na rynek polski trafia nawigacja GPS Vexia Econav, która pomoże ograniczyć koszty eksploatacji samochodu. Przekazuje kierowcy wskazówki na temat zmiany biegów, poruszania się z odpowiednią prędkością, a także ostrzega przed zbyt gwałtownym przyspieszaniem. Urządzenie proponuje odpowiedni sposób jazdy w oparciu o bazę charakterystyk samochodów różnych marek.

PC World Testy: Nawigacja GPS

Vexia Econav to pierwsza nawigacja GPS, która umożliwia ograniczenie kosztów paliwa oraz dbanie o środowisko naturalne. Kierowca otrzymuje wytyczne dotyczące optymalnego wykorzystania swojego pojazdu podczas podróży. Informacje zawierają wskazówki na temat zmiany biegów, poruszania się z odpowiednią prędkością, a także ostrzeżenia przed zbyt gwałtownym przyspieszaniem lub hamowaniem. Urządzenie wybiera dla nas odpowiedni sposób jazdy w oparciu o rozbudowaną bazę danych, w której znajduje się ponad 13 tysięcy charakterystyk samochodów różnych marek.

Zobacz również:

  • Jaki lokalizator GPS dla dzieci wybrać? Przegląd najciekawszych propozycji na Mikołajki i nie tylko

Dodatkowo nawigacja Vexia Econav wyposażona jest w system ostrzegania przed radarami, który informuje nas o zbliżającym się radarze uwzględniając jego ustawienie oraz nasz kierunek jazdy.

Vexia Econav dostępna jest obecnie w dwóch wersjach, z wyświetlaczami 3,5 cala lub 4,3 cala. Nawigacja wyposażona jest w pełen panel znaków drogowych, asystenta pasa ruchu oraz preinstalowane mapy całej Europy Teleatlas.