ViaCAD - miniprojekty w 3D

Producent oprogramowania Punch Software poinformował o planowanym udostępnieniu nowej aplikacji dla użytkowników zajmujących się projektowaniem 3D. Produkt nosi nazwę ViaCAD i trafi na rynek w marcu br. w wersjach dla platform systemowych Windows i Mac OS X.

Za pomocą aplikacji możliwe będzie tworzenie zarówno dwu-, jak i trójwymiarowych projektów w zakresie architektury i zagospodarowania przestrzeni (przy czym przełączanie pomiędzy opcjami edycyjnymi ma być proste i intuicyjne) oraz precyzyjne konstruowanie obiektów geometrycznych w oparciu o pola do wpisywania danych. Program wyposażony ma zostać także w opcje nieograniczonego cofania/przywracania wykonanych operacji, funkcje rysownicze i obsługę wielu monitorów.

Jeśli chodzi o projektowanie, program oferuje m.in. opcje edycji opartej na krzywych NURBS, zestaw narzędzi do tworzenia figur i brył geometrycznych, a dostarczona z programem biblioteka komponentów zawierać ma 26 tys. obiektów, dynamicznie pozycjonowanych w projekcie. Producent dodaje, iż ViaCAD będzie obsługiwał pliki projektów w formatach takich aplikacji jak Google SketchUp, AutoCAD 2007, Adobe Illustrator, 3DS Max czy TurboCAD dla Mac OS X.

Cena aplikacji została ustalona na 99 dolarów.

Więcej informacji: Punch Software


Zobacz również