Viber na Androida, maksymalnie proste rozmowy VoIP, aktualizacja

Viber to jedna z ciekawszych aplikacji dostępnych na system Android. Pozwala ona na bezpłatne prowadzenie rozmów głosowych i wysyłanie wiadomości tekstowych do naszych kontaktów. W Android Market pojawiła się aktualizacja programu, dająca wsparcie urządzeniom opartym na Androidzie 4.0 Ice Cream Sanwich.


Viber na Nexus S z ICS

Viber na Nexus S z ICS

Viber - komunikator VoIP

O premierze komunikatora Viber pisaliśmy już w lipcu zeszłego roku, zaraz po jego premierze na platformie Android. Wcześniej pojawił się na urządzeniach Apple działających pod kontrolą systemu iOS. W skrócie jest to komunikator pozwalający na bezpłatne wysyłanie wiadomości tekstowych i nawiązywanie połączeń głosowych z naszymi kontaktami, a do jego użycia wymagany jest jedynie numer telefonu - nie potrzeba żadnej rejestracji. Na podstawie numerów z naszej książki adresowej Viber sprawdzi, który z naszych kontaktów także używa tego rozwiązania.

Aktualizacja i wsparcie ICS

Aplikacja niedawno doczekała się aktualizacji, a twórcy pochwalili się przekroczeniem bariery ponad 50 milionów użytkowników. Viber otrzymał wsparcie dla Androida w najnowszej wersji, czyli 4.0 Ice Cream Sandwich. Program posiada zoptymalizowany silnik, który ma skutkować polepszeniem jakości rozmów głosowych. Można za jego pomocą dzielić się teraz lokalizacją i wysyłać zdjęcia. Widoczne są także powiadomienia, gdy osoba z którą rozmawiamy zaczyna wpisywać swoją wiadomość.

Pobierz aplikację

Komunikator Viber dostępny jest zupełnie za darmo w sklepie Android Market. Należy oczywiście pamiętać, że jeśli nie będziemy korzystać z sieci WiFi operator może naliczyć opłaty za korzystanie z internetu mobilnego, dlatego warto wykupić pakiet danych. Chociaż nie jest on w stanie w pełni zastąpić takich komunikatorów jak Skype lub GG, to warto się mu przyjrzeć, zwłaszcza ze względu na brak potrzeby rejestracji usługi czy ponoszenia dodatkowych opłat. A czy Wy, lub Wasi znajomi korzystacie z Vibera? A jeśli tak, to czy używają wersji na Androida, a może iOS?