Vice City na PC w maju

Firma Rockstar zdradziła datę oficjalnej premiery Grand Theft Auto: Vice City w wersji na PC - gra ukaże się prawie miesiąc wcześniej niż sugerowały wcześniejsze zapowiedzi.

Od chwili premiery gry w wersji na Paly Station 2 w październiku br. GTA :Vice City stała się niekwestionowanym liderem wśród gier przeznaczonych na tę platformę sprzętową. "Podczas prac nad Vice City czuliśmy, że musimy dać z siebie wszystko aby nie zawieść oczekiwań fanów gry i dostarczyć im zajmująca rozgrywkę z "kinową" grafiką i doskonałymi efektami dźwiękowymi "- powiedział Sam Houser prezes firmy Rockstar Games.

Tytułowe Vice City stworzono na wzór Miami - zarówno jeśli chodzi o klimat jak i wygląd miasta. Bohaterem gry jest Tommy Vercetti, który powraca do "świata" po długiej odsiadce w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Jego powrót do Liberty City wprowadził do życia tamtejszej śmietanki sporo nerwowości, więc dawny szef Tommy'ego wysyła go z misją do Vice City. Wyprawa okazuje się jednak pułapką i Tommy traci wszystkie swoje pieniądze... W walce o odzyskanie należnej mu kasy Vercetti zmierzy się z ulicznymi gangami, policją, gangsterami i skorumpowanymi policjantami.

Grand Theft Auto: Vice City w wersji na PC ukaże się 13 maja br. w USA i 16 w Europie. Pecetowa wersja gry będzie miała nieco poprawioną grafikę i dodatkowe opcje umożliwiające dostosowanie gry do indywidualnych upodobań graczy.


Zobacz również