Victory Games zrobi nowe Command & Conquer

Po bardzo słabym Command & Conquer: Tyberyjski Zmierzch, Electronic Arts postanowiło powierzyć produkcję kolejnej części komuś innemu. Za nową odsłonę legendarnej serii RTS odpowiedzialne będzie nowo powstałe studio Victory Games.

Victory Games, Pracujące nad nowym Command & Conquer, jest wewnętrznym studiem Electronic Arts, które ma się specjalizować w produkcji gier RTS. Jednak z pewnością nie można powiedzieć, że są nowicjuszami w branży, bowiem projektowi szefuje Jon Van Caneghem, współtwórca legendarnych marek Might & Magic oraz Heroes of Might & Magic.

Plotki o tym, że nowe studio pracuje nad kolejnym Command & Conquer, krążyły już od jakiegoś czasu, między innymi za sprawę dobrze poinformowanych dziennikarzy amerykańskiego serwisu Game Informer.

Zobacz również:

  • Battlefield 2042 – wymagania, premiera, gameplay. Wszystko co wiemy [Aktualizacja 16.09.2021]

Tym wychodzimy z etapu plotek i przechodzimy do faktów. Sporo informacji można znaleźć na nowe, całkowicie przebudowanej stronie serii Command & Conquer. Wspomniane studio Victory Games, ma swoje oddziały w Los Angeles, Austin i Szanghaju. Tak jak wspominałem wcześniej, zostały one stworzone specjalnie z myślą o produkcji gier strategicznych.

Pierwszym projektem nowo powstałego Victory Games będzie właśnie Command & Conquer. Jon Van Caneghem zapowiedział, że otrzymali na tę grę spory budżet i możemy się spodziewać spektakularnej produkcji. Póki co nie znamy jednak żadnych szczegółów, dlatego pozostaje jedynie czekać na kolejne oświadczenie.