Video DownloadHelper - na bezpłatnej wtyczce można zarobić

Video DownloadHelper to bezpłatne rozszerzenie do przeglądarki Firefox, które z repozytorium Mozilli pobrano już 85 milionów razy. Autor twierdzi, że przynosi duże zyski i już pracuje nad kolejnymi aplikacjami.

Video DownloadHelper - 85 mln pobrań dla Firefoksa. Od niedawna również w wersji dla IE.

Polecamy:

Zobacz też:

Pobierz:

Wtyczka pozwala pobierać na dysk klipy wideo w formacie Flash z YouTube i innych serwisów (np. DailyMotion, MySpace, iFilm).

To druga najchętniej pobierana aplikacja dla przeglądarki Firefox (tuż za Adblock Plus), która już wkrótce przekroczy magiczną granicę 100 mln pobrań.

Zobacz również:

  • Jeszcze więcej łatek od Microsoftu! Edge z nowym cyklem wydawniczym

Autor aplikacji Michel Gutierrez zarabia na niej ponad 500 000 dolarów rocznie, z marżą zysku sięgającą 72%. W rozmowie z serwisem "Business Insider", programista mówił, że najwięcej zyskuje na reklamach na stronie, dotacjach od użytkowników i sprzedaży programu do konwersji plików wideo, który dostarcza wraz z darmową wtyczką.

Zaraz, 500 tys. dolarów? To świetny wynik, biorąc pod uwagę, ile startupów nie może wyjść na plus, mimo biznesplanów i ambitnej pracy informatyków.

Obecnie, Gutierrez pracuje nad kolejnymi wtyczkami. Udostępnił już PokeHelper - ułatwiający grę w pokera online i SecretHelper do ukrywania, jakie filmy pobieramy. Kolejny ważny projekt to CouponsHelper, który ułatwi przeglądanie serwisów e-commerce pod kątem promocji i tańszych ofert.

Video DownloadHelper został stworzony przez ACLAP, jednoosobową firmę z Francji. Twórca aplikacji twierdzi, że to najchętniej pobierany francuski program w historii.