VideoWave 7 Professional: authoring DVD w hollywoodzkim stylu

Ukazała się właśnie kolejna wersja VideoWave – pakietu firmy Roxio do edycji wideo oraz authoringu DVD. VideoWave 7 Professional charakteryzuje się intuicyjnym interfejsem oraz pokaźną garścią innowacyjnych rozwiązań usprawniających pracę z programem (między innymi czasową listwę edycyjną, spotykaną już w innych tego typu aplikacjach).

Użytkownikom oddano do dyspozycji dokładniejszą kontrolę nad tworzonym w programie projektem. Jednym z elementów usprawniających jest z pewnością czasowa listwa edycyjna z możliwością zoomowania, co pozwala na dokładne pozycjonowanie względem siebie poszczególnych sekwencji. Możemy skorzystać z 14, niezależnych ścieżek, na których umieszczamy materiały wideo, audio, efekty specjalne, warstwę tekstową. Co ciekawe możemy dodać również specjalną warstwę narracyjną.

Oczywiście w program wbudowano kompleksowe narzędzie do authoringu płyt DVD, VCD oraz SVCD, zaopatrzone w możliwość dodawania systemów nawigacji (również dynamicznych) oraz rozdziałów. W przypadku, gdy nie dysponujemy własnym pomysłem na wykonanie takiego menu, korzystamy z udostępnionych w aplikacji schematów. Na uwagę zasługuje również funkcja Plug & Burn, dzięki której proces przechwytywania wideo z kamery DV i przenoszenia na nośnik DVD z systemem dźwięku Dolby Digital, odbywa się za pomocą dwóch prostych operacji. Opcja SmartScan podejrzy dla nas zawartość kasety DV i umożliwi wyselekcjonowanie jedynie tych scen, które chcemy wykorzystać.

Na rynku europejskim VideoWave Professional 7 dostępny będzie od maja w cenie 79,95 USD. Program pracuje pod kontrolą systemów operacyjnych Windows 2000 oraz XP.

Więcej informacji: http://www.roxio.com


Zobacz również