Videosteam

Nieważne, czy posiadasz duży serwis technologiczny czy prywatnego bloga - za pomocą Videosteam będziesz mógł łatwo rozpowszechniać transmisje strumieniowe audio-wideo.


Videosteam

Informacje:http://videosteam.pl Cena: bezpłatny Ocena: 8/10

Videosteam

Videosteam

Już dawno minęły czasy, kiedy na stronach internetowych publikowano informacje wyłącznie w postaci tekstu, ewentualnie ozdobionego tu i ówdzie obrazkami. Wraz z rosnącymi potrzebami internautów pojawia się coraz więcej witryn, które udostępniają materiały multimedialne. Z tym wiąże się jednak poważny problem techniczny: potrzebne jest łącze o bardzo dużej przepustowości. Nie da się przesyłać strumienia audio-wideo do dziesiątek czy setek odbiorców na typowym łączu internetowym, którym dysponuje statystyczny Kowalski. Dodatkowo trzeba się wykazać niemałą wiedzą, aby poprawnie skonfigurować specjalny serwer streamingowy, a potem nim zarządzać. Rozwiązaniem tych bolączek ma być Videosteam.

Łatwe strumieniowanie

Narzędzie umożliwia bezpłatne udostępnianie strumieni wideo dowolnej liczbie internautów. Usługa obejmuje zarówno hosting, jak i technologię niezbędną do rozsyłania danych. Nie ma tu limitów transferu, ani ograniczania jakości transmisji. Użytkownik ma do wyboru kilka wariantów jakości transmisji dla swoich materiałów - patrz ramka.

Obsługa Videosteam jest banalnie prosta. Należy wpisać nazwę strumienia danych (która później posłuży do wygenerowania odnośnika do niego), nagrać plik wideo i ewentualnie podać swój adres e-mail. Przy czym nagrywanie, co oczywiste, wymagane jest jedynie wtedy, gdy planujemy nadawanie transmisji w bliższej lub dalszej przyszłości. Natomiast w przypadku transmisji na żywo opcję nagrywania można pozostawić niezaznaczoną, a widzom podać tylko link do strumienia danych.

Po określeniu tych ustawień zostaje wyświetlona następna strona, na której możemy obserwować nasz film, podczas gdy ten będzie zapisywany na serwerze Videosteam. Strona ta zawiera również dwa linki do strumienia danych: standardowy (Permalink) oraz przeznaczony do zagnieżdżenia w kodzie HTML (Embed). To swoiste rozdwojenie wynika z faktu, że istnieją dwa sposoby udostępniania przekazów filmowych za pomocą Videosteam. Pierwszy, prostszy, polega na rozesłaniu do widzów zwykłego odnośnika do strumienia danych. W efekcie ich oczom ukaże się odpowiednio spreparowana strona, na której będzie widoczne okienko z odtwarzanym filmem. Drugi sposób, który zapewne znajdzie więcej zwolenników, polega na dołączeniu telewizorka z transmisją bezpośrednio do kodu strony WWW autora.

Wymagania techniczne

Videosteam

Warianty jakości transmisji wideo w usłudze Videosteam

Wprawdzie narzędzie Videosteam, jak sama nazwa wskazuje, służy do rozpowszechniania transmisji wideo, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go w roli internetowej rozgłośni radiowej. W takim przypadku będziemy potrzebowali jedynie mikrofonu podłączonego do komputera.

Do prawidłowego pobierania zarówno plików wideo, jak i audio, Videosteam wymaga, aby kamera zainstalowana u użytkownika współpracowała z technologią Flash. W przeważającej większości przypadków wszystkie niezbędne komponenty systemowe powinny być odpowiednio skonfigurowane automatycznie. Jeśli tak nie jest (co czasami zdarza się, jeśli np. mamy niezależnie podłączony mikrofon), zazwyczaj wystarczy zmodyfikować jedno czy dwa ustawienia miksera systemowego.

Plusy:

  • bezpłatne rozpowszechnianie transmisji strumieniowych
  • bardzo łatwa obsługa
  • dwa warianty linkowania do strumieni danych

Minusy:

  • brak możliwości oglądania transmisji w trybie pełnoekranowym

Podsumowanie: znakomite, bezpłatne narzędzie dla użytkownikow prywatnych, którzy chcą bezkosztowo transmitować multimedia w Internecie.