VidiCAL 2004

17 stycznia br. w Muzeum Plakatu w Wilanowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród XV edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Kalendarzy Vidical 2004.

17 stycznia br. w Muzeum Plakatu w Wilanowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród XV edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Kalendarzy Vidical 2004.

Organizowany od początku lat 90. konkurs stał się jednym z najciekawszych w kraju przeglądów grafiki reklamowej.

VidiCAL 2004

Grand Prix Przeglądu "Australia" Agencji Fotograficznej YOURS PHOTOGRAPHY sp. z o.o.

W tym roku ocenie poddano 162 kalendarze i 56 kart pocztowych zgłoszonych przez wydawców, grafików oraz studia graficzne. Jury pod przewodnictwem prof. Stanisława Wieczorka oceniało kalendarze w sześciu kategoriach. Grand Prix Przeglądu oraz nagrodę specjalną za jakość fotografii otrzymał kalendarz pt. "Australia" Agencji Fotograficznej YOURS PHOTOGRAPHY sp. z o.o. ze zdjęciami Tomasza Gudzowatego. Pierwszą nagrodę w kategorii kalendarza wieloplanszowego oraz specjalne wyróżnienie za jakość poligrafii otrzymał, prezentowany w poprzednim numerze Digita (nr 1/2, 2004), kalendarz Lecha Majewskiego z fotografiami Tomasza Tomaszewskiego "Wiedeń", zrealizowany przez drukarnię ARSO Polański na zlecenie firmy J&S ENERGY S.A. Doceniono również interesującą realizację dla Agencji Reklamowej BILBO "Biały kruk, czarny kruk" w kategorii kalendarza plakatowego, według projektu Jarosława Kaczmarskiego z fotografiami Wiktora Wołkowa. W tej samej kategorii pojawiło się kilka interesujących propozycji, m.in. projekt Jakuba Stępnia dla SUN CHEMICAL sp. z o.o. czy numerowana, autorska grafika Zygmunta Januszewskiego pt. "Czas 2004" wydawana na zlecenie firmy ZDANOWICZ i wspólnicy w nakładzie 30 egzemplarzy, wykonana w technice linorytu barwnego z wykorzystaniem czcionek ze składu ręcznego. Tradycyjnie wystawie konkursowej towarzyszył pokaz cieszących się od wielu lat popularnością kalendarzy znanych firm Pirelli i Martin Hüber.

VidiCAL 2004

I Nagroda w kategorii kalendarza plakatowego dla Agencji Reklamowej BILBO "Biały kruk, czarny kruk", według projektu Jarosława Kaczmarskiego z fotografiami Wiktora Wołkowa.

VidiCAL 2004

I Nagroda w kategorii kalendarza wieloplanszowego oraz specjalne wyróżnienie za kalendarz Lecha Majewskiego z fotografiami Tomasza Tomaszewskiego "Wiedeń"

VidiCAL 2004

II Nagroda w kategorii kalendarza plakatowego - projekt Jakuba Stępnia dla SUN CHEMICAL sp. z o.o.

VidiCAL 2004

Wyróżnienie w kategorii kalendarza plakatowego - grafika Zygmunta Januszewskiego pt. "Czas 2004"

Lista wszystkich nagrodzonych kalendarzy dostępna jest na oficjalnej stronie Przeglądu: http://www.vidical.it.pl