Vienna, następca Visty, w 2009 roku

Następny system operacyjny Microsoftu ma pojawić się na rynku pod koniec 2009 roku. Wydaje się, że koncern z Redmond poważnie się na to szykuje. Tym razem informację taką podał Ben Fathi, wysoko postawiony pracownik MS.

W zeszłym roku, Microsoft poinformował, że to następca Visty otrzymał nazwę kodową Vienna (wcześniej sądzono, że Vienna jest nazwą następcy XP), jednak Ben Fathi, odpowiedzialny za wiele ważnych komponentów zarówno Visty jak i jej następcy twierdzi, iż nie jest jeszcze pewne czy tak właśnie będzie się nazywać projekt a pracownicy Microsoftu dostali polecenie aby nie używać publicznie tej nazwy. Zapewnił jednak, że jakiejkolwiek nazwy kodowej będziemy używać, finalna wersja nowego systemu powinna ujrzeć światło dziennie za dwa i pół roku.

Według Fathiego, ciężko już teraz stwierdzić, jakie nowości pojawią się w nowym OS Microsoftu. Najprawdopodobniej jednak w ciągu kilku miesięcy w sieci pojawi się więcej informacji. Póki co można tylko spekulować, że producent dużą wagę przyłoży do technologii wirtualizacji oraz większej niż dotychczas integracji z zasobami sieciowymi.