Vietcong nadchodzi!

Firmy Gathering oraz Take-Two poinformowały wczoraj o zakończeniu prac nad taktyczną grą akcji, osadzoną w realiach konfliktu wietnamskiego. Gra Vietcong uzyskała status Gold i wyruszyła już do tłoczni.

W grze wcielimy się w dowódcę oddziału amerykańskich sił specjalnych, który weźmie w udział w najważniejszych operacjach wojskowych przeprowadzanych podczas trwania tego konfliktu. Do dyspozycji graczy oddano 20 misji w trybie gry pojedynczej, w których dowodzimy oddziałem składającym się z maksymalnie sześciu żołnierzy. Vietcong oferuje dwadzieścia pięć rodzajów broni, będącej na wyposażeniu armii amerykańskiej w okresie wojny wietnamskiej m.in. M16, granatniki i karabiny snajperskie.

W trybie gry wieloosobowej gracze będą mogli wcielić się zarówno w przedstawicieli amerykańskiej machiny wojennej, jak i nieustępliwych i walecznych żołnierzy Vietcongu. W rozgrywkach multiplayer będzie mogło brać udział nawet sześćdziesięciu czterech graczy jednocześnie.

Vietcong na zachodzie trafi do sklepów jeszcze w tym miesiącu – prawdopodobnie 25 marca. Polska premiera gry przewidziana jest na kwiecień br.


Zobacz również