ViewSonic Pro8100

Solidnie wykonany projektor lcd Full HD, charakteryzujący się dobrą jakością obrazu i niemal bezgłośną pracą.

Solidnie wykonany projektor lcd Full HD, charakteryzujący się dobrą jakością obrazu i niemal bezgłośną pracą.

ViewSonic Pro8100

ViewSonic Pro8100

Projektor Pro8100 to najbardziej zaawansowany w ofercie amerykańskiego ViewSonica model przeznaczony do kina domowego. Urządzenie ma szeroką obudowę wykonaną z wysokiej jakości tworzyw. Na jej przednim panelu umieszczono centralnie potężny obiektyw wyświetlający obraz bez zniekształceń geometrii, w pełnym zakresie zoomu i bardzo ostry na całej powierzchni ekranu.

ViewSonic Pro8100

Solidnie wykonany z dobrze rozplanowanymi, podświetlanymi klawiszami.

Na obudowie nie ma pokręteł do ustawiania ostrości czy zoomu (1,6:1). Wszystkie parametry optyki reguluje się bowiem za pomocą pilota, w tym także mechaniczną zmianę położenia obiektywu w pionie i poziomie.

ViewSonic Pro8100

W Pro8100 zamontowano panele LCD produkcji Seiko-Epson o rozdzielczości 1920 x 1080, wyposażone w technologię zwiększania głębi czerni C2Fine. Ponadto projektor ma zaawansowany procesor wizyjny Silicon Optix Reon-VX oraz sprawnie działający system poprawy jakości obrazu HQV (Hollywood Quality Video).

ViewSonic Pro8100

Korzystając z funkcji HQV, za pomocą menu ekranowego, można zwiększać szczegółowość obrazu, uruchamiać redukowanie szumów sygnału wideo czy włączać progresywne skanowanie. W urządzeniu zastosowano także opracowany przez ViewSonica układ PCS (Precision Color System), który potrafi istotnie poprawić jakość wyświetlanego obrazu.

ViewSonic Pro8100

Cicho pracujący projektor LCD Full HD, wyposażony w wysokiej klasy obiektyw i dobre przetworniki wideo.

Stosując oferowane przez PCS funkcje, użytkownik może precyzyjnie zmieniać nasycenie kolorów, płynność przejść tonalnych, zwiększać ostrość obiektów, ustalać wartość wskaźnika gamma (aż 33 poziomy) oraz regulować balans 3 podstawowych i 3 drugorzędnych barw. Możliwe jest także całościowe uruchomienie PCS - wówczas wszystkie parametry obrazu są dostrajane automatycznie. Efekty wprowadzonych zmian można obserwować na bieżąco, korzystając z możliwości podzielenia wyświetlanego obrazu na dwie części - w jednej z nich będzie prezentowany obraz przed korektą, a w drugim po dokonaniu regulacji.

Cicho pracujący projektor ViewSonica wyposażono w dynamiczną przesłonę, której uruchomienie pozwala uzyskać współczynnik kontrastu na poziomie 13 000:1. Oferowana przez urządzenie maksymalna jasność wynosi 1000 ANSI lumenów, co oznacza, że filmy najlepiej oglądać w dobrze zaciemnionym pomieszczeniu.

ViewSonic Pro8100

Werdykt

Jakość wyświetlanego ostrego, kontrastowego i szczegółowego obrazu jest wysoka, a uruchomienie systemu PCS poprawia nasycenie barw i zwiększa plastyczność obrazu. Głębia czerni jest na dobrym poziomie, choć modele konkurencji potrafią oferować lepszą.

Główni rywale

Mitsubishi HC4900 6700 zł

Bardzo cicho pracujący, dobrze wyposażony projektor LCD Full HD, wyświetlający ostry obraz z naturalnymi kolorami.

Epson EMP-TW1000 8700 zł

Projektor wyposazony w panele LCD Full HD oferuje bardzo czysty i szczegołowy

Informacje

Typ projektor LCD (16:9) Full HD

Cena 8800 zł

Dystrybutor ViewSonic www.viewsonic.pl

Wymiary 53,7 x 17 x 38,8 cm

Waga 9 kg

Funkcje projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, wybór proporcji ekranu, korekta geometrii obrazu w pionie, tryb pracy ekonomicznej, mechaniczna regulacja zoomu, ostrości i położenia obiektywu w pionie i poziomie, dynamiczna przesłona, HQV i PCS

Złącza 2 x HDMI, S-Video, 2 x komponentowe, kompozytowe, RS232, VGA, tigger 5 V i 12 V

Kontrast 13 000:1

Jasność 1000 ANSI lumenów

Trwałość lampy 5000 godzin

Rozdzielczość 1920 x 1080

Głośność 18 dB