ViewSonic VA2216w

Bardzo ubogo wyposażony monitor LCD z panoramicznym ekranem o przekątnej 22 cali i rozdzielczości 1680x1050 pikseli. Jakość obrazu jak na wyjątkowo niską cenę wyświetlacza pozytywnie zaskakuje.

Bardzo ubogo wyposażony monitor LCD z panoramicznym ekranem o przekątnej 22 cali i rozdzielczości 1680x1050 pikseli. Jakość obrazu jak na wyjątkowo niską cenę wyświetlacza pozytywnie zaskakuje.

Seria monitorów VA w ofercie amerykańskiego ViewSonica zawiera produkty klasy podstawowej. Cechować je ma atrakcyjny stosunek ceny do jakości i trzeba przyznać, że testowany monitor 22-calowy spełnia te założenia w pełni. W monitorze zastosowano tanią matrycę TN o standardowym podświetleniu. Jest ono jednak całkiem równomierne, bo różnica pomiędzy jasnością środka ekranu, a narożnikami średnio nie przekraczała ok 16%. Monitor dysponuje bardzo wysokim współczynnikiem kontrastu. Przy ustawieniach standardowych jakie monitor ma po wyjęciu z pudła, zmierzony współczynnik kontrastu sięgał 1662:1. To niewiele odbiega od deklaracji producenta, który chwali się kontrastem 2000:1. Po przeprowadzeniu przez nas regulacji mających doprowadzić do jak najwierniejszego wyświetlania przez monitor barw kontrast spadł do 1158:1 co i tak należy uznać za wynik bardzo dobry. Wierność wyświetlanych barw jest także niezła, w tej kategorii urządzenie wypadło lepiej od wielu droższych konstrukcji. Niestety ViewSonic jest bardzo ubogo wyposażony w gniazda. Ma tylko analogowe złącze VGA, nie ma również głośników ani żadnych innych dodatkowych portów (USB, etc.). Dobrze oceniamy szrokość kątów widzenia matrycy, na której obraz nie znieniał się istotnie nawet jeśli spoglądaliśmy na nią pod dużym kątem. Czas reakcji matrycy to wg. producenta tylko 5 ms. Podczas wyświetlania szybko poruszających się obrazów widać jednak było smużenie panelu.

Zalety

  • wysoki kontrast
  • równomiernie podświetlany ekran
  • atrakcyjna cena

Wady

  • smużenie matrycy
  • ubogi zestaw gniazd

http://www.viewsonic.pl, Cena 575 zł