ViewSonic VX2435wm

Multimedialny monitor z wyższej serii ViewSonica, gwarantujący obraz dobrej jakości.

Multimedialny monitor z wyższej serii ViewSonica, gwarantujący obraz dobrej jakości.

ViewSonic VX2435wm

Informacje ViewSonic, tel. 022 5458100,http://www.viewsonic.pl, Cena: 2300 zł

ViewSonic VX2435wm

Jasność 500 cd/m2, Kontrast 1000:1, Czas reakcji 8 ms, Kąty widzenia (pion/poziom) 176/176 stopni

Monitory 24-calowe coraz częściej znajdują nabywców. Powód jest prosty - ich ceny cały czas spadają, a posiadanie dużego wyświetlacza o rozdzielczości wyższej niż tzw. Full HD to spora frajda. Taki monitor coraz częściej służy nie tylko do pracy przy komputerze, lecz również do oglądania telewizji. Panoramiczna matryca ViewSonica dysponuje 24-calową przekątną i rozdzielczością rzeczywistą 1920x1200 pikseli. Panel wykonano w technologii M-PVA, dlatego obraz ma wysoką jakość. Warto zaznaczyć, że w sklepach bywają 24- calowe panele LCD za mniej więcej 1100 zł.

Pamiętaj, że mają najsłabsze matryce TN, które - choć dużo tańsze - nie gwarantują takiej jakości obrazu, jak modele z panelami S-IPS czy PVA. Monitor ViewSonica prezentuje się elegancko, ma czarną, błyszczącą obudowę i stopkę gwarantującą stabilność konstrukcji. Wyposażenie w gniazda sugeruje od razu, że jest przeznaczony do użytku nie tylko biurowego. Oprócz standardowego portu VGA zainstalowano także złącze HDMI z obsługą protokołu zabezpieczeń HDCP. Dzięki temu do wyświetlacza bez problemów podłączysz np. wysokiej klasy odtwarzacz płyt Blu-ray, HD DVD, a także np. dekoder telewizji satelitarnej (n-kę, Cyfrowy Polsat czy Cyfrę+). W komplecie znalazł się także kabel wyposażony w złącze DVI i HDMI, pozwalający połączyć monitor ze standardową kartą graficzną.

Obraz godny pochwał

ViewSonic VX2435wm

Werdykt

Używając monitora, można m.in. korzystać z kilku predefiniowanych ustawień parametrów obrazu. Poszczególne programy zostały dobrze dobrane. Nas najbardziej interesował tryb sRGB, który teoretycznie powinien zapewniać optymalne ustawienia wyświetlacza. Rzeczywiście, są niezłe, lecz producent nieco przesadził z redukcją jasności. Aby wygodnie korzystać z monitora, długo przy nim pracując, należy ustawić jasność na poziomie 150 cd/m 2. Wtedy oczy nie męczą się szybko, a czytelność wyświetlacza jest zadowalająca. W trybie sRGB jasność matrycy zostaje obniżona aż do 110 cd/m2 . To za niska wartość, dlatego jeśli będziesz korzystać z tego trybu, radzimy zwiększyć jasność. Wierność prezentowanych barw jest dobra, podobnie jak szerokie kąty widzenia, wynoszące 176 stopni w obu płaszczyznach.