ViewSonic prezentuje 7-calowy tablet w niskiej cenie

ViewPad 7e to tablet z siedmiocalowym wyświetlaczem, który promowany jest przez producenta jako urządzenie do przeglądania internetu, czytania oraz mobilnej rozrywki. Firma idzie podobną drogą jak Amazon w przypadku tabletu Kindle Fire. Za główne przeznaczenie urządzenia uznaje więc konsumpcję treści, a nie produktywność.

ViewPad 7e
Firma ViewSonic ma już w ofercie 10-calowe i 7-calowe tablety. Niedawno wydała nowy model ViewPad 10e. Teraz ponownie rozszerza swoją ofertę dzięki ViewPadowi 7e. To już kolejny tablet na rynku z 7-calowym ekranem w cenie poniżej 200 dolarów, który ma służyć głównie do konsumpcji treści. Podobne przeznaczenie mają Kindle Fire i Kobo Vox.

ViewPad 7e wyposażono w 1 GHz procesor, 4 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć do 32 GB oraz pojemnościowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 800 x 600 pikseli. Oferuje również wsparcie dla RiteTouch, co umożliwia pisanie na jego ekranie przy pomocy rysika. Posiada też aparat tylny (3 Mpix) i przedni (VGA), port HDMI, łączność Bluetooth oraz Wi-Fi. Urządzenie działa pod kontrolą pełnego systemu Android 2.3.

Tablet domyślnie wspiera technologię Flash 10.3, co pozwala na oglądanie filmów w internecie. Producent wyposażył go także w kilka aplikacji. Są wśród nich m.in. TuneIn Radio, MediaFly oraz DropBox. Na system Androida nałożona jest firmowa, trójwymiarowa nakładka graficzna ViewScene 3D. Ten interfejs niewątpliwie wyróżnia tablet firmy ViewSonic z tłumu innych. Jego cena to 199 dolarów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: