ViewSonic stawia na technologię 120 Hz

Na rozpoczętej właśnie konferencji NVISION 08 (organizuje ją Nvidia) firma ViewSonic zaprezentowała prototypowy monitor LCD, który wyposażony został w technologię 120 Hz.

Nowy prototypowy monitor LCD firmy ViewSonic może się pochwalić - w odróżnieniu od produktów konkurencji - częstotliwością odświeżania wynoszącą 120 Hz. Producent urządzenia podkreśla, że dzięki temu sprzęt nadaje się idealnie do multimedialnych zastosowań takich jak obsługa gier (możliwe będzie również skorzystanie z technologii Nvidia 3D Stereo) czy też oglądanie filmów - prezentowany przez niego obraz ma być całkowicie pozbawiony efektu rozmazania.

Jeżeli chodzi o pozostałe parametry monitora, to dysponuje on matrycą (jej czas odpowiedzi to 3 milisekundy - według metody pomiaru gray-to-gray) o przekątnej wynoszącej 22 cale i rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli. Oferuje jasność na poziomie 300 cd/m2, kontrast 1000:1 (wartości deklarowane przez producenta) oraz pozwala na skorzystanie z wbudowanych głośniczków stereo oraz dwóch wejść DVI.

Przedstawiciele firmy ViewSonic deklarują, że 120-hercowe monitory pojawi się na półkach sklepowych jeszcze w tym roku.


Zobacz również