Vimeo otworzyło internetową szkołę filmową

Internetowy serwis Vimeo ma nadzieję pomóc kamerzystom na różnych poziomach umiejętności w zdobyciu większej wiedzy na temat kręcenia filmów dobrej jakości. W tym celu serwis stworzył Szkołę Filmową Vimeo (Vimeo Video School).

Obecnie do kręcenia wideo nie potrzeba nawet kamery. Większość nowych aparatów kompaktowych, cyfrowych lustrzanek i smartfonów nagrywa filmy w wysokiej jakość, a nawet HD. Niestety, podstawowe techniki filmowe nie są tak powszechnie znane, jak te dotyczące robienia zdjęć.

Darmowa Szkoła Filmowa Vimeo ruszyła wczoraj. W rzeczywistości jest zbiorem poradników stworzonych przez członków Vimeo. Materiały są podzielone ze względu na poziomy wtajemniczenia kamerzystów oraz kategorie takie jak oprogramowanie, kręcenie, za kulisami i lustrzanki cyfrowe.

Zobacz również:

  • 8 alternatyw dla YouTube

Każda lekcja jest połączeniem tekstu, diagramów oraz filmu wyjaśniającego technikę krok po kroku z przykładami. Lekcja kończy się zadaniem stworzenia filmu i umieszczeniem go w serwisie. Na razie jest 20 lekcji, a każdego tygodnia będą pojawiać się nowe.

Niektóre z nich to: Stwórz świetny film z wakacji oraz Właściwe nagrywanie dźwięku. Vimeo zatrudniło także kamerzystę Philipa Blooma, by ten pracował nad serią lekcji o podstawach kręcenia filmów przy użyciu lustrzanek cyfrowych.

Już wcześniej strona Vimeo była pełna przygotowanych przez użytkowników tutoriali wideo. Wiele z nich jest stworzonych przez filmowców, którzy wyjaśniają techniki użyte do wykonania swoich dzieł. Vimeo patrząc na tą wzajemną pomoc użytkowników postanowiło zorganizować oficjalną Szkołę Filmową Vimeo.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: