Vincent Scheurer: Następną zakazaną grą może być Bioshock 2

Manhunt 2 od początku wzbudzał wiele skrajnych emocji. Zarówno w świecie gier komputerowych jak i poza nim. Teraz w jego obronie stanął Vincent Scheurer.

Vincent Scheurer, jest założycielem agencji doradczej Sarassin. Ostatnio człowiek ten stanął w obronie kontrowersyjnego tytułu pochodzącego ze stajni RockStar Games, Manhunt 2.

Jego zdaniem zakaz nałożony przez BBFC (British Board of Film Classification) może okazać się tragiczny w skutkach. Scheurer twierdzi, że uderza on przede wszystkim w niezależnego producenta jakim jest firma RockStar, powodując znaczne straty finansowe. Mogące to prowadzić nawet do upadku spółki.

BBFC argumentowało, że Manhunt 2 jest zbyt realistyczny i brutalny. Gra, zdaniem sędziów, nie posiadała również wystarczająco złożonej fabuły. Zdaniem założyciela firmy Sarassin, na tej podstawie może zostać zakazanych wiele gier: "Spodziewajcie się, że następny będzie Bioshock 2".

Scheurer skrytykował również całą branżę gier komputerowych za nie podjęcie prawie żadnych działań w obronie Manhunta 2. Jego zdaniem, społeczeństwo nie może obwiniać wirtualnej rozrywki za całe zło tego świata. I choć sprawa samej gry jest z pewnością kontrowersyjna, to trudno nie zgodzić się z ostatnimi słowami Vincenta Scheurera.