Virtual PC 2007 Beta już dostępna

Microsoft udostępnił testową wersję Virtual PC 2007. Nowe wydanie aplikacji jest zoptymalizowane do pracy z Windows Vista zarówno jako system wirtualny, jak i host.

Oprogramowanie pracuje bez problemu pod obiema wersjami Visty (zarówno 32-, jak i 64-bitową). Nie ma też problemów z uruchomieniem go w Windows XP. Oprócz wielu zmian Virtual PC 2007 zawiera wsparcie dla technologii wirtualizacji zarówno dla procesorów Intela, jak i AMD, dzięki czemu poprawiła się wydajność pracy z wirtualnymi systemami.

Oprogramowanie to daje szansę na przetestowanie nadchodzącego systemu giganta z Redmond, bez konieczności pozbywania się działającego sprawnie Windows XP. Wystarczy wygospodarować trochę miejsca na dysku i pobrać wersję testową Visty ze stron Microsoftu, aby móc zapoznać się z nowym dzieckiem koncernu. Należy zaznaczyć, że o ile da się poznać użytkowe strony systemu, to przy zastosowaniu wirtualizacji nie będziemy niestety mogli obejrzeć nowego interfejsu użytkownika Aero Glass, czy wykorzystać DirectX 10 grając w nowe gry. Pamiętać trzeba też o tym, że wydajność tak testowanego systemu nigdy nie dorówna działającemu natywnie na tym samym sprzęcie.

Virtual PC 2007 Beta już dostępna

Virtual PC 2007

Nie trzeba chyba dodawać, że pomimo iż Virtual PC 2007 jest kompletnie darmowe, to już instalowane pod nim wirtualne systemy mogą wymagać licencji. Nie dotyczy to póki co Windows Vista, który jest w fazie testów, lecz będzie trzeba to wziąć pod uwagę wraz z pojawieniem się wersji finalnej.

Oprogramowanie można pobrać za darmo z witryny connect.microsoft.com.

Więcej informacji.