Virtual PC 4.0

Firma Connectix ogłosiła wydanie nowej wersji emulatora Windows, Virtual PC 4.0.

Emulator Virtual PC 4.0 proponowany przez firmę Connectix umożliwia dostęp do sieci Windows i uruchamianie pecetowych aplikacji na Macu. Mac OS i system Windows mogą pracować jednocześnie, a dane pomiędzy oboma środowiskami można przemieszczać metodą 'przeciągnij i upuść'.

W nowej wersji zwiększona została wydajność emulatora oraz rozwinięty interfejs użytkownika. Według przedstawicieli Connectixa program pracuje dwa razy szybciej od swoich poprzednich wersji oraz wspiera Velocity Engine dla G4.

Virtual PC 4.0 pozwala korzystać z dodatkowej pamięci RAM (maksymalnie do 512MB) z poziomu Virtual PC, bez opuszczania aplikacji: obraz dysku Windows pojawia się jako dysk wirtualny na makowym dysku twardym i zajmuje tylko tyle miejsca ile potrzebuje (zamiast domyślnej liczby MB), co pozwala na pracę kilku wirtualnych systemów operacyjnych na jednym dysku.

Wymagania dla Virtual PC 4.0 to Power Mac G3 lub G4, Mac OS 8.5 albo późniejszy, 50MB RAM (rekomendowane 64MB) i napęd CD-ROM. Emulator dostępny jest w wersji upgrade oraz z Windows 98, które kosztują odpowiednio 75 i 159 GBP.

www.connectix.com


Zobacz również