Virtual Universe 0.49 BETA - randka w cyberprzestrzeni

Virtual Universe 0.49 BETA (Client) to połączenie strony WWW, wirtualnej kawiarenki i komunikatora internetowego z realistycznym, trójwymiarowym światem.

Virtual Universe 0.49 BETA - randka w cyberprzestrzeni

Virtual Universe

Autorzy programu twierdzą, że Virtual Universe to coś więcej niż trójwymiarowy czat - to cyberprzestrzeń, w której użytkownicy sami mogą tworzyć prawdziwy wirtualny świat, zaludniać go i rozwijać. Tutaj ludzie mogą się spotykać, wchodzić ze sobą w różnego rodzaju związki (rozmowy, wiadomości, wspólne działania), budować domy, obiekty, a nawet całe światy.

Możemy tworzyć krainy "tematyczne", wyglądem i organizacją dostosowane do naszych upodobań, z ulicami, placami, różnego rodzaju budynkami, drzewami, itp. W krainach tych spotykać się i rozmawiać możemy z innymi użytkownikami, oczywiście reprezentowanymi w postaci trójwymiarowych 'avatarów'. Jak twierdzą autorzy, możemy robić dokładnie wszystko to, co w realnym świecie. Jedynym ograniczeniem mogą być "finanse lub nasze fizyczne możliwości".

Zobacz również:

  • Twój WhatsApp otrzyma pięć nowych funkcji. Zobacz, jak się zmieni

Virtual Universe działa na każdej platformie wyposażonej w Java i Java 3D – Linux, PPC-Linux, Windows 9x/ME/2k/XP (z DirectX lub OpenGL).

W najnowszej wersji poprawiono m.in. błędy w połączeniach i komunikacji poprzez IRC, a także błędy związane z poprawnym wyświetlaniem obiektów. Oprogramowanie klienta wirtualnego świata można pobrać ze strony producenta.

Więcej informacji:

http://www.3dchat.org