VirtualBox - wszystkie systemy pod ręką

VirtualBox to zaawansowana aplikacja do tworzenia wirtualnych maszyn, dzięki czemu deweloperzy mogą testować działanie swoich programów w różnych środowiskach.

VirtualBox potrafi "stworzyć" systemy Windows od wydania NT, a także 98 (w tym drugim przypadku mogą występować pewne problemy z jego prawidłowym działaniem), obsługuje również liczne dystrybucje z rodziny Linux, jak Debian, Fedora, openSUSE czy Mandriva, nie brak także wsparcia dla Mac OS i Solaris. Do tego dochodzi obsługa zarówno prawdziwych nośników (dyskietki, CD, DVD), jak też ich obrazów (.ima, .iso). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wirtualna maszyna pobierała dane z USB. Tworzenie systemu ułatwia prosty kreator, tłumaczący krok po kroku niezbędne operacje.

VirtualBox - wszystkie systemy pod ręką

Windows 7 działający na Mac OS X

Każdą wirtualną maszynę można odpowiednio skonfigurować i ustawić, co pozwala na testowanie aplikacji w różnych warunkach (np. przy danej ilości pamięci RAM). Najnowsza edycja VirtualBox oznaczona jest numerem 4.3.16. Wprowadzono w niej ponad 30 poprawek dotyczących między innymi interfejsu użytkownika, renderowania obrazu, wsparcia dla połączeń mostkowych IPv6, a także emulację dźwięku HDA. Program jest udostępniany za darmo na licencji GPL. Można pobrać go z tej strony.

Zobacz również:

  • Czy można zainstalować macOS na komputerze PC? [PORADNIK]

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: