Visa Europe wprowadza mobilny system płatności - konkurencja dla PayPal

Visa Europe uruchomiła właśnie dwie nowe usługi, które pozwalają przesyłać pieniądze pomiędzy ludźmi za pomocą telefonów komórkowych. PayPal właśnie zyskał mocnego rywala.

Visa Europe

Visa Europe rywalizuje z PayPal

Pierwsza z nowych usług Visa Europe może stać się poważnym rywalem PayPal. Usługa płatności mobilnych Visa pozwala zarejestrowanym użytkownikom przelewać za swojego telefonu komórkowego pieniądze do każdego innego posiadacza karty Visa w Europie . Możemy wysłać pieniądze na numer telefonu z naszej książki telefonicznej lub numer karty Visa naszego odbiorcy, niezależnie do tego czy odbiorca jest zarejestrowany w usłudze. Druga nowość to Visa Alerts - powiadamia ona zarejestrowanych użytkowników Visa w czasie rzeczywistym, kiedy nasza karta zostanie użyta do zakupu lub wyjęcia pieniędzy.

Usługi Visa tylko dla Androida

Usługi Visa Europe zostaną udostępnione komercyjnie w następnym miesiącu. Ale tylko posiadacze smartfonów z Androidem będą mogli z nich korzystać. Visa poinformowała, że w przyszłości wypuści aplikacje na inne systemy operacyjne smartfonów.

Zobacz również:

  • 35 000 kont PayPal zaatakowanych - czy Twoje także?

Czas na szybkie płatności mobilne

Szybkie płatności mobilne zaczynają się naprawdę rozwijać. W 2012 roku ma zostać wprowadzona technologia NFC w polskich sieciach komórkowych. Z kolei koncern z Mountain View planuje uruchomić swój Google Wallet. Wygląda na to, że płatności będą coraz łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Trzymam kciuki za rozwój tych technologii. Sam korzystam często z elektronicznych mobilnych płatności (PayPass) i jestem z nich zadowolony. A Wy?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: