Viseo 200T Touch Edition - 20 cali dla Windows 7

Packard Bell zamierza wprowadzić na rynek w połowie przyszłego miesiąca nowy multidotykowy monitor LCD noszący oznaczenie Viseo 200T Touch Edition. Urządzenie przeznaczone jest do współpracy z komputerami pracującymi pod kontrolą najnowszego systemu Microsoftu - Windows 7.

Viseo 200T Touch Edition - 20 cali dla Windows 7

Viseo 200T Touch Edition

Multi-Touch to nowa technologia zaszyta w Windows 7, która pozwala na interakcję z komputerem przy użyciu więcej niż jednego palca jednocześnie. Najnowszy monitor firmy Packard Bell zapewnia możliwość jej wykorzystania. Oferuje on do dyspozycji użytkowników 20-calowy multidotykowy ekran LCD o proporcjach 16:9. Producent deklaruje, że czas odpowiedzi matrycy wynosi 5 milisekund, natomiast dynamiczny współczynnik kontrastu - 50 000:1. Sprzęt może komunikować się z kartą graficzną za pomocą dwóch interfejsów - D-Sub oraz DVI (oferuje wsparcie dla technologii zabezpieczeń HDCP).

Nowość powinna się pojawić w sprzedaży mniej więcej w tym samym czasie co najnowszy system Microsoftu, którego premiera została przewidziana na 22 października. Packard Bell wycenił urządzenie na 200 funtów (ok. 960 zł).