Visikid - kontrola rodzicielska bez zakazów

Visikid to nieinwazyjna forma kontroli rodzicielskiej. Składa się z programu, który instalujesz na komputerze używanym przez twoje dziecko oraz panelu administracyjnego dostępnego online za pośrednictwem dowolnej przeglądarki.

W odróżnieniu od konkurencyjnych aplikacji tego typu Visikid w żaden sposób nie blokuje dostępu do Internetu bądź jego wybranych zasobów. Jego rolą jest monitorowanie aktywności użytkownika - rejestruje strony otwierane w przeglądarce, uruchamiane programy oraz mierzy czas, który dziecko spędza przed monitorem. Dane te są następnie zapisywane na internetowym koncie usługi i na ich podstawie w panelu administracyjnym tworzone są szczegółowe raporty oraz wykresy.

W każdej chwili i z dowolnego komputera możesz sprawdzić, kiedy, jak długo i z jakich stron lub programów korzystało twoje dziecko. Niezależnie od tego co tydzień otrzymujesz na swój adres e-mail raport podsumowujący aktywność dziecka, chyba że wyłączysz tę opcję w panelu administracyjnym.

Specyfika działania Visikid wymusza założenie konta w witrynie usługi. Jedno konto może służyć do kontroli maksymalnie trojga dzieci - działania każdego z nich są rejestrowane w odrębnym profilu. Usługa spełnia swoje zadanie także w sytuacji, gdy dzieci korzystają z jednego komputera. Należy jedynie założyć im na tym komputerze osobne konta użytkownika.

Rejestrowane przez Visikid strony WWW i programy są automatycznie przypisywane do kategorii (nauka, zabawa, komunikacja, wiadomości, nieodpowiednie treści, zakupy, inne), co znacząco ułatwia ich analizowanie na przestrzeni tygodni lub miesięcy. Zdarza się, że Visikid nie jest w stanie poprawnie zakwalifikować jakiejś strony czy programu do konkretnej kategorii. W takim przypadku wyświetla obok jej/jego nazwy rozwijaną listę, z której możesz sam wybrać najbardziej odpowiednią kategorię.

Z Visikid możesz korzystać bezpłatnie, choć w takim wypadku jako administrator będziesz miał dostęp do statystyk obejmujących wyłącznie bieżący dzień. Aby korzystać ze wszystkich funkcji serwisu musisz zapłacić 9 zł miesięcznie lub 59 zł rocznie.

Pobierz: Visikid 2009