Visor ma oczy

Handspring zapowiada wprowadzenie cyfrowych aparatów fotograficznych, przystosowanych do współpracy z produkowanymi przez firmę palmtopami Visor.

Firma Handspring (produkująca na licencji firmy Palm Computing urządzenia klasy Palm) zaprezentowała miniaturowy aparat cyfrowy, który można podłączyć do palmtopa Visor. Eyemodule (tak nazywa się aparat) podłączany jest do urządzenia za pomocą specjalnego gniazda zwanego Springboard.

Aparat ten ma tak małe wymiary, iż po zainstalowaniu w gnieździe długość Visora zwiększa się zaledwie o 15 milimetrów, a jego pozostałe wymiary się nie zmieniają. Eyemodule pracuje z rozdzielczością 320 x 240 pikseli i ma na stałe ustawioną ogniskową (nie oferuje funkcji zoom). Aparat pozbawiany jest również własnego wizjera - funkcje te przejmuje ekran palmtopa.

Posiadacze palmtopów klasy Visor Deluxe wyposażonych w 8 MB pamięci będą mogli zapisać ok. 500 małych czarno-białych zdjęć (lub 125 w większym formacie) oraz ok. 25 zdjęć kolorowych. Eyemodule w USA ma być dostępny w sprzedaży za dwa miesiące w cenie ok. 149 USD.


Zobacz również