Visor ma oczy

Handspring zapowiada wprowadzenie cyfrowych aparatów fotograficznych, przystosowanych do współpracy z produkowanymi przez firmę palmtopami Visor.

Firma Handspring (produkująca na licencji firmy Palm Computing urządzenia klasy Palm) zaprezentowała miniaturowy , który można podłączyć do palmtopa Visor. Eyemodule (tak nazywa się aparat) podłączany jest do urządzenia za pomocą specjalnego gniazda zwanego Springboard.

Aparat ten ma tak małe wymiary, iż po zainstalowaniu w gnieździe długość Visora zwiększa się zaledwie o 15 milimetrów, a jego pozostałe wymiary się nie zmieniają. Eyemodule pracuje z rozdzielczością 320 x 240 pikseli i ma na stałe ustawioną ogniskową (nie oferuje funkcji zoom). pozbawiany jest również własnego wizjera - funkcje te przejmuje ekran palmtopa.

Posiadacze palmtopów klasy Visor Deluxe wyposażonych w 8 MB pamięci będą mogli zapisać ok. 500 małych czarno-białych zdjęć (lub 125 w większym formacie) oraz ok. 25 zdjęć kolorowych. Eyemodule w USA ma być dostępny w sprzedaży za dwa miesiące w cenie ok. 149 USD.