Vista Beta 2 - premiera w kwietniu?

Stephen Bink - jeden z zarejestrowanych testerów Microsoftu - poinformował w swoim blogu, że koncern zamierza udostępnić w kwietniu drugą wersję beta systemu Windows Vista. Wcześniej - 21 lutego - pojawić ma się kolejna wersja CTP (Community Technology Preview) następcy Windows XP.

Microsoft nie potwierdził na razie doniesień o kwietniowej premierze drugiej wersji beta Windows Vista - aczkolwiek przedstawiciele koncernu przyznali, że na luty planowane jest udostępnienie kolejnego wydania Community Technology Preview Visty.

Oficjalnego terminu udostępniania wersji Beta 2 koncern na razie podał - w przesłanym prasie oświadczeniu napisano jedynie, iż nastąpi to wkrótce. Microsoft zapewnił też po raz kolejny, że finalna wersja Windows Vista pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

Warto przypomnieć, iż według pierwotnych planów Microsoftu wersja beta 2 systemu Windows Vista miała zostać udostępniona testerom pod koniec 2005 r. - ostatecznie jednak jej premierę przełożono na "początek 2006 r." Amitabh Srivastava, jeden z wiceprezesów Microsoftu, zapowiadał w listopadzie ubiegłego roku, że Beta 2 będzie zawierała wszystkie funkcjonalności, które planowane są w finalnej wersji Visty.

Więcej informacji: blog Stephena Binka.