Vista RC1 - pobieranie zakończone?

Na początku września system Windows Vista RC1 został udostęniony betatesterom. Od 6.09 mogli go pobierać również zwykli użytkownikowicy, którzy nie należą do żadnego programu Microsoftu - obrazy ISO znajdowały się w Internecie. Obecnie program został już zamknięty, a podczas próby pobrania pliku witryna wyświetla tylko... błąd.

Przez ostatni tydzień użytkownicy mieli możliwość pobierania najnowszej wersji Visty (opisywaliśmy ją w materiale "Longhorn 5600 - przy nim Vista RC1 to betka"). Aktualnie program Customer Preview Program został zamknięty - do odwołania.

Vista RC1 - pobieranie zakończone?

Strona, na której możliwe było pobranie Visty RC1

Vista RC1 dostępna była w trzech wersjach językowych (angielskiej, niemieckiej i japońskiej), można też było ją zamówić na płycie DVD za 9,50 euro lub pobrać z Internetu. Obrazy ISO dla edycji 32-bitowej miały 3 GB, dla 64-bitowej - 4 GB.

System będzie działał do 1 czerwca 2007 roku. Może być zainstalowany na czystym dysku, na dysku z Windows XP SP2 lub na Windows Viście beta 2.

Aktualizacja: 23 września 2006 22:28

Użytkowników zainteresowanych pobieraniem nowszego niż RC1 builda Windows Visty, zapraszamy na witrynę Microsoftu, na której udostępniono build 5728 - niedawno przekazany również w ręce betatesterów. Redmond obiecuje, że po raz kolejny poprawiono w nim znaczącą liczbę błędów w porównaniu do RC1.

Witryna może być dostępna tylko przez pewien czas, dlatego użytkownicy zainteresowani pomaganiem Microsoftowi w pracach nad Vistą powinni się pospieszyć. Nie wiadomo, kiedy build 5728 zostanie zdjęty.

Aktualizacja: 16 września 2006 21:50

Dzięki dociekliwości czytelników możemy zamieścić sprostowanie powyższego materiału:

1. podczas próby pobrania Windows Visty RC1 witryna GetReady najczęściej wyświetla błąd lub podziękowania za udział w programie;

2. pobieranie plików ISO możliwe jest ciągle na tej witrynie;

3. odsyłacze do plików ISO znajdują się również w e-mailu, który użytkownik otrzymał od Microsoftu podczas próby pobrania Windows Visty beta 2.