Vista RC2 już w piątek

Według serwisu Windows IT Pro już w piątek Microsoft zaprezentuje testerom drugą wersję Release Candidate systemu Vista. RC2, czyli build 5743 przechodzi obecnie wewnętrzne procedury testowe. Już 6 października wypróbować go jednak będą mogli niektórzy dziennikarze, stali beta-testerzy oraz subskrybenci MSDN, TechNetu i programu CPP.

Według nieoficjalnych źródeł, build 5743 będzie ostatnia wersją Visty przed RTM (Release to Manufacturing - czyli wersja gotowa do wypuszczenia na rynek). Microsoft nie potwierdza tych doniesień ale zdają się one być prawdopodobne, jako, że testy finalnej wersji systemu zacząć się mają pod koniec października a firma zapowiadała jeszcze jeden, przejściowy build zanim to nastąpi. Wejście Visty na rynek planowane jest na początek przyszłego roku.

Dziennikarze serwisu Windows IT Pro twierdzą, że różnice między RC1 i RC2 będą znaczne, zwłaszcza jeżeli chodzi o poprawę błędów. 22 września znanych było ich aż 2479, podczas gdy wewnętrzne procedury Microsoftu wymagają by ich liczba zredukowana była do 500. Dopiero wtedy build może mieć szansę zakwalifikowanie się na procedury testowe do RTM (to więc de facto dopiero początek drogi na stanie się RTM). Nieoficjalnie twierdzi się, że obecnie tych błędów jest około 1400.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją wczesnych bouildów Visty. Będziecie mogli porównać, jakie zmiany wprowadził Microsoft od ich publikacji.

Źródło: Windows IT Pro

Aktualizacja: 07 października 2006 18:12

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft udostępnił Windows Vistę RC2 dla betatesterów oraz... przypadkowych przechodniów. Aby pobrać najnowszy build, wystarczy wejść na tę stronę.

Biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo przyspieszono prace nad systemem, można się spodziewać, że Redmond dotrzyma obietnic odnośnie daty publikacji następcy Windows XP - Vista powinna zostać udostępniona firmom pod koniec października.

W tym samym czasie powinna pojawić się ostateczna edycja Internet Explorera 7, choć niewykluczone, że użytkownicy starszych wersji Windows skorzystają z niego dopiero w przyszłym roku.