Vista Service Pack 1 odświeżony

Pierwszy pakiet poprawek dla systemu Windows Vista, wciąż dostępny jako wersja "release candidate" został przez producenta odświeżony i udostępniony w Sieci.

Windows Vista SP1 RC Refresh, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Microsoftu, miał zostać przekazany do testów ok. 15 tys. osób, pracujących nad SP od kilku miesięcy. Koncern z Redmond faktycznie udostępnił go betatesterom, jednak po dwóch dniach zdecydował się na pełne upublicznienie pakietu.

Na stronie Windows Vista Service Pack 1 RC Refresh Public Availability Program dostępne są instrukcje dotyczące pobierania najnowszej wersji pakietu. Warto pamiętać o tym, że ważność Vista SP1 RC Refresh upływa 30 czerwca br., a przed jego instalacją konieczne jest usunięcie poprzednich wydań service packa.

Plik do pobrania (Windows Update Experience for RC Refresh Public Availability.exe), dostępny jest pod tym adresem.

Finalna wersja Service Packa 1 dla Visty ma pojawić się jeszcze w pierwszym kwartale br. Koncern zapowiada, że jego najnowszy system po zainstalowaniu pierwszego zestawu łatek i dodatków będzie wydajniejszy, stabilniejszy i bezpieczniejszy - przedstawiciele firmy mówią, że Vista będzie nawet o 50% szybciej kopiowała dane, o 50% szybciej otwierała grafiki, sprawniej backupowała pliki, zużywała mniej energii, ułatwiała zarządzanie systemem i wyświetlała mniej denerwujących komunikatów systemu kontroli kont użytkownika (więcej informacji: Windows Vista SP1 - jest lista zmian!).