Vista bardziej kompatybilna

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft nie udostępnił wczoraj (w drugi wtorek miesiąca) żadnych nowych łat, usuwających błędy w produktach koncernu. Nie znaczy to jednak, że nowych poprawek nie ma w ogóle - pojawiły się m.in. dwa "ważne" uaktualnienia dla Windows Vista.

Koncern wprowadził wczoraj do systemu aktualizacji swoich produktów łącznie cztery nowe uaktualnienia - wszystkie oznaczone są jako "non-security, high-priority" (nie związane z bezpieczeństwem, o wysokim priorytecie).

Pierwsze z nich przeznaczone jest dla systemu Windows Vista - jego nazwa to March 2007 Windows Vista Application Compatibility Update. Jak łatwo wywnioskować z nazwy, zadaniem tego uaktualnienia jest poprawienie kompatybilności nowego systemu z niektórymi starszymi produktami firm trzecich (Microsoft wymienia tu m.in. Trend Micro Internet Security, RealPlayer 6.0.12, ale także... Windows Server 2003 Administration Tools Pack).

Kolejna poprawka przeznaczona jest zarówno dla Visty, jak i dla Windows XP - dotyczy ona dostępnego w tych systemach Windows Media Format 11 SDK. Jej zadaniem jest poprawienie błędu utrudniającego w pewnych okolicznościach synchronizowanie danych na przenośnych odtwarzaczach audio.

Dwa ostatnie "ważne" uaktualnienia to nowa wersja narzędzia antywirusowego Microsoftu (Microsoft Malicious Software Removal Tool) oraz pakiet nowych sygnatur antyspamowych dla programów MS Outlook 2003 oraz 2007.

Wszystkie udostępnione wczoraj uaktualnienia można pobrać za pośrednictwem mechanizmu Microsoft Update.