Vista i Office w nowych pudełkach

Microsoft udostępnił zdjęcia nowych wzorów opakowań, w jakich będzie sprzedawany system operacyjny Windows Vista oraz pakiet biurowy Office 2007. Nowe pudełka wykonane będą z plastiku, dzięki czemu będą w większym stopniu niż kartonowe "boksy" zapobiegać ewentualnym uszkodzeniom płyt instalacyjnych.

Informacje o nowym wzornictwie opakowań Visty i nowego Office'a pojawiły się w blogu prowadzonym przez Nicka White'a, jednego z pracowników firmy z Redmond. Zamieścił on tam również ilustracje obrazujące, w jakim kierunku poszli designerzy Microsoftu podczas prac nad nowymi opakowaniami. Microsoft zapowiada, iż prezentowane unowocześnione wzory opakowań znajdą szersze zastosowanie - po rynkowej premierze Visty i Office'a 2007 także i inne produkty koncernu mają być dystrybuowane w tego typu pudełkach.

Vista i Office w nowych pudełkach

Windows Vista

Wiemy już, iż w zależności od wersji systemu Vista, zastosowana zostanie odmienna kolorystyka pudełek - zgodnie z tym, co widać na powyższej ilustracji Vista Home Basic symbolizowana jest przez jasną zieleń. Pudełka z Home Premium będą ciemnozielone, Business - niebieskie, a Ultimate - czarne. Rozwiązanie to ma ułatwić użytkownikom identyfikację systemu (wszystkie płyty DVD z Vistą będą bowiem zawierać dokładnie te same pliki, a instalacja wybranej wersji systemu ma zależeć od podanego przez użytkownika numeru seryjnego).

Vista i Office w nowych pudełkach

Office 2007 także doczekał się nowych pudełek