Vista - jest data premiery!

System Windows Vista pojawi się na rynku 15 grudnia 2006 r. - informuje serwis Windowsitpro.com, którego dziennikarz uzyskał dostęp do wewnętrznych dokumentów Microsoftu. Wiadomo już także, kiedy pojawi się druga beta następcy Windows XP oraz kiedy udostępniona zostanie finalna wersja systemu plików WinFS.

Z informacji zdobytych przez Paula Thurrotta zhttp://Windowsitpro.com wynika, że Microsoft chce, by komputery wyposażone w system Vista pojawiły się w sklepach w okresie przedświątecznym. Dlatego też premierę systemu zaplanowano na 15 grudnia 2006 r. Informację tę wydają się potwierdzać wcześniejsze deklaracje Microsoftu, który zapowiadał, że system dostępny będzie pod koniec przyszłego roku.

Co więcej, z dokumentów zdobytych przez Thurrotta wynika, że druga wersja beta Windows Vista zostanie udostępniona jeszcze w tym roku (być może już pod koniec września) - a nie, jak wcześniej informowano, na początku roku 2006. Wersja RC0 (Release Candidate - 'kandydat na wersję finalną') pojawi się w kwietniu 2006 r., zaś RC1 - w czerwcu 2006 r.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Windowsitpro.com informuje również, że serwerowa wersja Visty (znana pod roboczą nazwą Longhorn Server) będzie gotowa 10 stycznia 2007 r. - wtedy też system zostanie przekazany producentom sprzętu. Wiadomo także, że system plików WinFS (pierwotnie zakładano, że będzie on elementem Windows Vista) będzie gotowy na trzeci kwartał 2007 r.

Wkrótce ma za to trafić na rynek najnowsza wersja SQL Server - 2005. Za dwa tygodnie ma pojawić się wersja RC1, zaś premiera wersji finalnej planowana jest na najbliższe miesiące.

Więcej informacji:http://Windowsitpro.com .


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: